MARCEL BREUER. Fåtölj, modell s35, Thonet.

1702801. MARCEL BREUER. Fåtölj, modell s35, Thonet.

Kromad stålrörsstomme med flätad rotting i sits och rygg. Bokträ på armlän. Etikettmärkt. Sitthöjd ca 36 cm, rygghöjd 82 cm, bredd 65 cm, djup 80 cm.

Bruksslitage, märken, skador, nedsutten, delvis blekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 826