170229. FOTOGRAFI, Dwight D. Eisenhower "Allied forces in Europe during WWII" daterat 8 juni 1944 à tergo.
Originalfotografi föreställande Dwight D. Eisenhower med fallskärmstrupperna i England innan D-dagen. Bildyta ca 20 x 24 cm.
Ytslitage, veck, fläckar, repor.