KAFFE/TESERVIS, silver, 3 delar JLH 1950/51 samt TESIL, silver, Gewe. Total vikt 914g.

17006. KAFFE/TESERVIS, silver, 3 delar JLH 1950/51 samt TESIL, silver, Gewe. Total vikt 914g.

Tesil med ställ, stämplad GEWE Malmö, otydlig datering.
Kaffe/Teservis rokokostil bestående av kanna, sockerskål med lock samt gräddkanna, Stämplade JLH 1950/51.
Höjd 4 - 17,5 cm.

Monogramgravyr på kaffe/tekanna. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 4 - 17,5 cm.

Antal besök: 2 401