MATSERVIS, 56 delar, Bavaria Tirschenreuth, 1900-tal.

169951. MATSERVIS, 56 delar, Bavaria Tirschenreuth, 1900-tal.

Dekor med lila blomster.
1 terrin.
5 skålar/uppläggningsfat
1 såssnipa.
1 kanna.
12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 tallrikar, diameter 22 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 24.5 cm.
12 assietter, diameter 17.5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor med lila blomster.
1 terrin.
5 skålar/uppläggningsfat
1 såssnipa.
1 kanna.
12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 tallrikar, diameter 22 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 4 112