PER DANIEL HOLM. Akvarell, ej signerad, med intyg.

169727. PER DANIEL HOLM. Akvarell, ej signerad, med intyg.

Vallpiga med näverlur. Mått 32 x 51,5 cm.

Intyg från bouppteckningsman Gustaf Rehenmark 1903 a termo. "Att denna akvarell, utställd å P. D. Holms - utställning år 1903 under nr. 238, är målad af professor Holm, intygas härmed. Stockholm den 7 december 1903.

Mindre veckmärke i övre höger hörn. Liten spricka i vänster övre hörn. Liten reva, 1 cm, mitten längs ner.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 724