TEKANNA, porslin, Kina, 1900-tal.

169642. TEKANNA, porslin, Kina, 1900-tal.

Sexkantig form, med mässingshandtag. Dekor med landskap, och blomster. Höjd inklusive handtag 21 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 324