SPEGELLAMPETT samt LAMPETTER, bronserade, oscarianska, sent 1800-tal.

169512. SPEGELLAMPETT samt LAMPETTER, bronserade, oscarianska, sent 1800-tal.

Lampetter i gjutgods. Höjd 14 cm.
Spegellampett, för två ljus, dekor i pastellage. Höjd 66, längd 62 cm.

Bruksslitage, smärre sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 908