DOSOR, 5 st, silver. 1800/1900-tal.

169495. DOSOR, 5 st, silver. 1800/1900-tal.

Bland annat en dosa stämplad Frankrike, otydlig mästarstämpel, 1800-tal samt en dosa stämplad Evald J Nielsen, Köpenhamn, Danmark 1919.
Längd ca 4 - 8 cm.

Total vikt ca 177 gram.

Gravyrer. Slitage, bucklor, enstaka skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 4 - 8 cm.

Total vikt ca 177 gram.

Antal besök: 872