LOCKURNA samt VASER, ett par, blå-vit dekor, 1900-tal.

169173. LOCKURNA samt VASER, ett par, blå-vit dekor, 1900-tal.

Vaser, höjd 26 cm.
Lockurna, höjd ca 35.5 cm.

Hårspricka på mynnings insida på lockurna. Yt- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vaser, höjd 26 cm.
Lockurna, höjd ca 35.5 cm.

Antal besök: 721