TALLRIKAR, ett par, porslin. Kina, Qianlong (1735-96).

169078. TALLRIKAR, ett par, porslin. Kina, Qianlong (1735-96).

Lotusform. Dekor av pioner och lambrekängbård i famille rose.

En tallrik med lös bit, spricka och ngt. kantnagg. En tallrik med ngt. kantnagg. Yta och dekor med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 920