1689906. SKED, SILVER, FÖRGYLLD OCH CHAMPLEVE.
Moskva, tillverkare markera AT, den avsmalnande stammen dekorerad i turkos och vit emalj, baksidan av päronformen skål i varierande färgade emaljer, 10,5 cm lång och en annan, tillverkare markera oklart, med vriden stam, baksidan av skålen med svart emaljerad scrollwork, 11.cm lång, 27g, 0.86ozs (2).
Surface repor, den svarta emaljen på den andra skeden bärs på platser.