VY ÖVER STOCKHOLM, kolorerad gravyr, blad ur Braun & Hogenbergs "Civitates orbis terrarum", 15/1600-tal.

1689345. VY ÖVER STOCKHOLM, kolorerad gravyr, blad ur Braun & Hogenbergs "Civitates orbis terrarum", 15/1600-tal.

Gravyr efter Hieronymus Scholeus, ca 35x49 cm.

Oramd, mittveck, fläckar samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 508