MATSERVIS 43 delar, ALP Lidköping, 1930-/40-tal.

168858. MATSERVIS 43 delar, ALP Lidköping, 1930-/40-tal.

Cremefärgat gods med gulddekor.
12 djupa tallrikar, diam 23,5 cm.
12 assietter, diam 17 cm.
10 förrättstallrikar, diam 20,5 cm.
Kanna, höjd 17,5 cm.
7 uppläggningsfat, längd 24-34 cm.
Såskål.

Förekomst av enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter, diam 17 cm.
Kanna, höjd 17,5 cm.
Såskål.

Förekomst av enstaka nagg.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 6 464