SPEGEL samt SPEGELLAMPETTER, 3 delar, tenn, Art Deco, C.G. Hallberg, 1920/30-tal.

168736. SPEGEL samt SPEGELLAMPETTER, 3 delar, tenn, Art Deco, C.G. Hallberg, 1920/30-tal.

Rund form krönt av skytte samt hjortar på lampetterna. Diameter stora spegeln, 47,5. Lampetter, 20 cm.

Bruksslitage, något dimmiga glasytor, aning anlupen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 119