MATSALSMÖBEL, 13 delar, Herrgårdsstorlek, mahogny, 1900 talets början.

168336. MATSALSMÖBEL, 13 delar, Herrgårdsstorlek, mahogny, 1900 talets början.

Carl Johanssons Möbleringsaffär, Stockholm.
8 stycken stolar samt 2 st karmstolar, bord längd 170 cm, med 4 större iläggsskivor à 60 cm samt 2 st mindre iläggsskivor à 35 cm. matsalsskåp höjd 235 cm, längd 173 cm, bredd 57 cm samt sideboard längd 200 cm, höjd 130 cm bredd 62 cm, total längd på bord med iläggsskivor 480 cm.

Bruksslitage, repor/slagmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 866