Tillverkad i massiv samt fanerad björkträ. Fasettslipat spegelglas. 5 st lådor. Orginalbeslag lås samt nyckel.
Höjd. 189 cm. Bredd 101 cm. Djup 50 cm.
Smärre åldersslitage.
Smärre åldersslitage.