Skål, otydliga stämplar, daterad 1923, förgyld insida, diameter ca 15,5, höjd 7,5 cm. Skål, CG Hallberg 1955, diameter ca 13, höjd 6,5 cm.
Gåvogravyr. Bruksslitage.