PARTI GLAS, 5 delar, Skålar och karaffer, Bland annat Orrefors, 1900-tal.

16751. PARTI GLAS, 5 delar, Skålar och karaffer, Bland annat Orrefors, 1900-tal.

3 skålar, Orrefors, diameter 11,5 - 21,5, höjd 8,5 - 15 cm.
2 karaffer, höjd inklusive propp: ca 28 cm.

Smärre bottenrepor på skålar, en karaff med naggar vid botten, en karaff med avlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 009