TORSTEN RENQVIST. gjutjärn i 6 delar, "Verdun: Antiprojekt till en krigskyrkogård".

167423. TORSTEN RENQVIST. gjutjärn i 6 delar, "Verdun: Antiprojekt till en krigskyrkogård".

Signerad T. Renqvist och daterad -69 och numrerad 9/30. Utförd i Sandsjärv.

41,6 x 26 cm.

En del av verket saknas.

Torsten Renqvist (1924–2007)

Gör en kostnadsfri värdering!

41,6 x 26 cm.

En del av verket saknas.

Torsten Renqvist (1924–2007)

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 184