LJUSKRONA, empirstil, 1900-tal.

167340. LJUSKRONA, empirstil, 1900-tal.

Höjd utan kedja ca 63 cm.
Stomme av mässing. Behängd med prismor. Sex ljusarmar. Elektrifierad. Diameter ca 48 cm.
Lösa manschetter i glas med prismor.

Bruksslitage.
Några lösa prismor, några prismor borta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd utan kedja ca 63 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 013