SABEL, m/1815 för officer vid Livregementes husarkår. Svensk.

166601. SABEL, m/1815 för officer vid Livregementes husarkår. Svensk.

Fäste med lejonkappa, styrskenor och mässingsbalja med graverade Andreas-kors, längd 92 cm.

Slitage, bucklor på balja. Mindre jack på eggen. Anlupet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 857