ANNA-LISA THOMSON. För Upsala-Ekeby, klyftvas, glaserat lergods, 1950-tal.

1665726. ANNA-LISA THOMSON. För Upsala-Ekeby, klyftvas, glaserat lergods, 1950-tal.

Undertill märkt ALT samt otydligt modellnr. Höjd 7 cm, diameter mynning 6.5 cm, total diameter 12 cm.

Minimala nagg samt glasyrbortfall vid mynning.

Anna-Lisa Thomson (1905–1952)

Gör en kostnadsfri värdering!

Anna-Lisa Thomson (1905–1952)

Antal besök: 3 369