SILVERASK med monogram, handgravyr, 1857, diameter 6,5 cm.

1661893. SILVERASK med monogram, handgravyr, 1857, diameter 6,5 cm.

Handgraverat mönster runt om på locket, monogram FOA. Tillverkad av Silversmed Wikström B, Åmål, årsstämpel C5 - 1857, förgylld insida.
Asken mäter: diameter ca 6,5 cm, höjd: ca 3,5 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersrelaterat bruksslitage.

Antal besök: 848