GUNNAR NYLUND. VAS, stengods, signerad Nylund, Rörstrand.

166175. GUNNAR NYLUND. VAS, stengods, signerad Nylund, Rörstrand.

Dekorerad med naturmotiv med hägrar. Undertill märkt med Flambé, Modell Nylund, Rörstrand, Dekor by Olsson 52. Höjd 20 cm.

Smärre bruksslitage under fotring.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besök: 1 178