PARTI LJUSSTAKAR samt LJUSPLÅTAR, 10 delar, mässing, Bl a Skultuna, 1800/1900-tal.

166105. PARTI LJUSSTAKAR samt LJUSPLÅTAR, 10 delar, mässing, Bl a Skultuna, 1800/1900-tal.

Ett par stämplade "SB N 47" (Skultuna Bruk 1825-1870).
Ljusstakar, höjd 13 - 21 cm
Ljusplåtar, höjd 30,5 cm.

Slitage, skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ljusstakar, höjd 13 - 21 cm
Ljusplåtar, höjd 30,5 cm.

Slitage, skador, lagningar.

Antal besök: 901