165987. HERRARMBANDSUR Royce Automatic, 17 jewels, 1960-tal.
Märkt "Stainless steel back, Water resistant, Swiss made, Antimagnetic Incabloc Automatic". Shockprotected.
Urtavlans dian 30 mm. Läderrem. Längd 22 cm.
Slitage, repigt glas. Sliten rem. Fungerande.