STIG LINDBERG. Skål och fat, fajans. Gustavsbergs studio 1940-50-tal. Signerade.

165908. STIG LINDBERG. Skål och fat, fajans. Gustavsbergs studio 1940-50-tal. Signerade.

Målad polykrom blomsterdekor. Fatets längd 32, skålens längd 25 och höjd 14 cm. Målarsignatur på fatet Eduard Berchslod.

Glasyrkrackeleringar.

Stig Lindberg (1916–1982)

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrkrackeleringar.

Stig Lindberg (1916–1982)

Antal besök: 1 588