1657583. WIWEN NILSSON, RING.
1657583. WIWEN NILSSON, RING.
18k guld med rund fasettslipad vit spinell i kistinfattning med trappformationer på sidorna. Stämpelsignerad, Lund 1945, vikt 6,1 gram, etui. Storlek 18.
Lod mellan kista och skena defekt på ena sidan, bruksslitage.