MÖNSTER, 13 st, bl.a. böcker, pärmar & tidskrifter.

1656751. MÖNSTER, 13 st, bl.a. böcker, pärmar & tidskrifter.

Mönsterblad, Föreningen för svensk hemslöjd, Lts Förlag.
Broderi och Lapptäcken, Ingelise Skjölderbrand, Semic, 1990.
Klassisk Korsstygnsbroderi, Ingrid Plum, Berghs, 2000.
Brodera, 70 broderier i färg, störst mönsterark, 1978.
Korsstygnsboken, Åhlens & Åkerlund.
Penguin Parade, Dianna Marcum, DMC, 1994.
Blommor, 16 mönsterark, Ankar Handarbetsbok nr 545.
Broderi, material, teknik & mönster, Dorothea Hall, Forum, 1981.
Flamskvävnad, Flemish Weaving, Ica-Förlag, 1961.
Flamskväv och Finnväv, Maria Collin, Åhlens & Åkerlund, 1927.
Mormors Broderier, Ica-Förlag, 1982.
Idéer med tyg, nål och tråd, Lis Paludan, Ica-Förlag, 1974.
Pärm med diverse mönster.

Bruksslitage, skador förekommer på papper & blad, gulnade blad, kantstött, skav/märken, ytsmuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pärm med diverse mönster.

Antal besök: 620