1654777. BOKHYLLESYSTEM, mahogny, 1920 tal.
Max längd 275,5cm
Innemått, längd mellan övre skåpskant 172,5cm
Max höjd 185,5cm
Höjd underkant på vågrätt hyllplan 130cm
Max djup 46cm
Skåp, bredd 51, djup 46, höjd 83cm.
Partiellt med mindre skador, slitage, märken, repor, ett beslag saknar skruv.