SOFFA, "Tellus" design Folke Janson för SM Wincrantz, Skövde. 1950-tal.

165165. SOFFA, "Tellus" design Folke Janson för SM Wincrantz, Skövde. 1950-tal.

Fast stoppad klädsel, sadeljord i gummi, ben i trä med avslutande mässingknoppar. Bredd/längd 163 cm.

Slitage, skador på textil, delvis torkat stoppning i rygg/armstöd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 593