TAKLAMPA höjd ca 80 cm, och LAMPSKÄRM, glas, 1920-tal.

165049. TAKLAMPA höjd ca 80 cm, och LAMPSKÄRM, glas, 1920-tal.

Lampskärm höjd 15 cm, öppningens innerdiam upptill 5 cm, diam 22,5 cm.
Taklampa höj- och sänkbar, skärm i glas diam 16 cm, tyngd i porslin.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 173