RING 18k/23k guld med porfyr, otydliga stämplad, 1900-talets första hälft.

164587. RING 18k/23k guld med porfyr, otydliga stämplad, 1900-talets första hälft.

Ring i 23k guld med 18k guldinfattad cabushonslipad porfyr.
Sten diameter ca 1,5 cm.
Ringstorlek ca 18,5.

Senare omarbetad och kompletterad med infattad sten.
Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sten diameter ca 1,5 cm.
Ringstorlek ca 18,5.

Slitage.

Antal besök: 1 702