KANDELABRAR 1 par, porslin, stämplade Meissen, tidigt 1900-tal.

16424. KANDELABRAR 1 par, porslin, stämplade Meissen, tidigt 1900-tal.

Stämplade i godset Meissen.
Rik dekor av målade girlanger samt frukter.
Kandelabrarna är i två delar vadera.
Tot höjd ca 32,5 cm.

Enstaka mindre nagg på blad runt ljuspipor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplade i godset Meissen.
Tot höjd ca 32,5 cm.

Antal besök: 1 190