163842. SKÅP "Calmare Nyckel", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Fanerat i ek. Under samt överdel med dörrpar. Bakomliggande hyllinredning. Två lådor. Längd 116, bredd 45, höjd 174.
Bruksslitage, mindre fanerskada på skivan.
Nyckel/nycklar finns.