Mahogny. Längd 45,5, bredd 17,5, höjd 55,5 cm.
Slitage, lagningar. Omarbetat till nyckelskåp. Märken efter tidigare hyllplan. Senare krokar samt skruvar.
Nyckel/nycklar finns.