LJUSSTAKAR, ett par, tenn. Lorens Gustaf Krouthén, Karlsham 1824-34.

163630. LJUSSTAKAR, ett par, tenn. Lorens Gustaf Krouthén, Karlsham 1824-34.

Kvadratisk fot med kulfötter, urnformad kannelerad ljushållare. Höjd 24 cm.

Något sneda, lagningar, bristningar samt smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 693