PARTI MYNT, silver samt diverse koppar- och nickelmynt, 1800/1900-tal.

16346. PARTI MYNT, silver samt diverse koppar- och nickelmynt, 1800/1900-tal.

9 st 5-kronor: 1935, 1954, 5 st 1955, 1959, 1966.
7 st 2-kronor: 2st 1907 varav ett jubileumsmynt, 2 st 1921, 1932, 1942, 1950.
3 st 50-öring: 1899, 1927, 1930.
2 st 25-öring: 1877, 1944.
Samt diverse koppar- och nickelmynt.

Slitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st 25-öring: 1877, 1944.

Slitage, skador.

Antal besök: 861