MATSERVIS, 56 delar, porslin "Swedish Grace" med guldkant, Louise Adelborg Rörstrand.

163450. MATSERVIS, 56 delar, porslin "Swedish Grace" med guldkant, Louise Adelborg Rörstrand.

12 djupa tallrikar, diameter ca 25 cm.
12 flata tallrikar, 25 cm.
11 assietter, 21 cm.
12 assietter, 17 cm.
2+1+1 uppläggningsfat, längd 26-37 cm.
2+1+1 skålar, längd 17,5-24 cm.
Tillbringare, höjd 18 cm.

Repor, märken. Mindre skål med mindre nagg samt tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 flata tallrikar, 25 cm.
11 assietter, 21 cm.
12 assietter, 17 cm.
Tillbringare, höjd 18 cm.

Antal besök: 9 023