1633253. ARMBANDSUR, Certina, 1960-tal.
Certina armbandsur med flexlänk och boett i guld på stål. Champagnefärgad urtavla med stavindex och visare i guld. Mekaniskt verk. Boett Ø 34 mm.
Bruksslitage, glas med repor. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.