BALJA, trä, 17/1800-tal.

BALJA, trä, 17/1800-tal.
1632165. BALJA, trä, 17/1800-tal.

Höjd ca 51 cm
Längd ca 95 cm
Bredd ca 66 cm

Proveniens: Kommer från gammal släktgård i Mörby, Listerlandet.

Ålders- och bruksslitage. Ytsmuts, torrsprickor, trä skador.

Tillägg 16/2-21: Järnringen har kasat ner något och behöver spännas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 51 cm
Längd ca 95 cm
Bredd ca 66 cm

Antal besök: 1 804