1631858. EN COPELAND SPODE LYON MÖNSTER MIDDAGSSERVERING.
innefattande: -6 tallrikar, 26,5 cm diameter, 6 ostplattor, 23cm diameter, 6 sidoplattor, 19cm diameter, graderad uppsättning av fyra köttplattor, 37,5, 32, 26,5 & 23,7 cm, såsbåt, sås terrin och lock, 19.5cm, par vegetabiliska terriner och lock, 23,5 cm kvadrat och en sås slev (29).
Generellt bra skick men med uppenbara tecken på slitage och användning, krackelering, reparerad en terrin täcka finial, slev uppdelad i tre.