KLOCKGARNITYR, Bordsur samt 2 kandelabrar, 1800-tal.

162984. KLOCKGARNITYR, Bordsur samt 2 kandelabrar, 1800-tal.

Klocka och kandelabrar i mässing och grön sten. Utsirade detaljer, Kandelabrar för 5 ljus samt med ljussläckare
Klockans höjd: 47,5 cm
Kandelabrar: höjd 55 cm.

åldersslitage, en kandelaber med lös del (medföljer).

Gör en kostnadsfri värdering!

Klockans höjd: 47,5 cm
Kandelabrar: höjd 55 cm.

Antal besök: 1 824