KLOCKGARNITYR, Bordsur samt 2 kandelabrar, 1800-tal.
162984. KLOCKGARNITYR, Bordsur samt 2 kandelabrar, 1800-tal.
Klocka och kandelabrar i mässing och grön sten. Utsirade detaljer, Kandelabrar för 5 ljus samt med ljussläckare
Klockans höjd: 47,5 cm
Kandelabrar: höjd 55 cm.
åldersslitage, en kandelaber med lös del (medföljer).
Klockans höjd: 47,5 cm
Kandelabrar: höjd 55 cm.