162977. VITRINSKÅP, Blandstil, Spanien 1870-tal.
Vitrinskåp, 2-delat.H 184 cm, B 131 cm. D 47 cm.
Proveniens: Enligt uppgift beställt till Landshövdingsresidenset i Växjö omkring 1870 från Spanien.
Löst träfaner i vitrinöverdel.Smärre repor/skrapmärken. Avtryck av glas på skiva.
Nyckel/nycklar finns.