VITRINSKÅP, Blandstil, Spanien 1870-tal.

162977. VITRINSKÅP, Blandstil, Spanien 1870-tal.

Vitrinskåp, 2-delat.H 184 cm, B 131 cm. D 47 cm.
Proveniens: Enligt uppgift beställt till Landshövdingsresidenset i Växjö omkring 1870 från Spanien.

Löst träfaner i vitrinöverdel.Smärre repor/skrapmärken. Avtryck av glas på skiva.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 913