16292. MAT- och KAFFESERVIS, ca 68 delar, porslin, "Windsor", Rörstrand.
15 flata, diameter 24.
12 matassietter, diameter 21.
12 djupa, diameter 20.
2 skålar, höjd 9,5 respektive 7.
6 uppläggningsfat, längd 21,5 - 41.
Kanna, höjd 22,5.
Såssnipa.
7 kaffekoppar med 11 kaffefat.
12 assietter.
Sockerskål.
Mindre bruksslitage, enstaka mindre nagg.