MAT- och KAFFESERVIS, ca 68 delar, porslin, "Windsor", Rörstrand.

16292. MAT- och KAFFESERVIS, ca 68 delar, porslin, "Windsor", Rörstrand.

15 flata, diameter 24.
12 matassietter, diameter 21.
12 djupa, diameter 20.
2 skålar, höjd 9,5 respektive 7.
6 uppläggningsfat, längd 21,5 - 41.
Kanna, höjd 22,5.
Såssnipa.
7 kaffekoppar med 11 kaffefat.
12 assietter.
Sockerskål.

Mindre bruksslitage, enstaka mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

15 flata, diameter 24.
12 matassietter, diameter 21.
12 djupa, diameter 20.
Kanna, höjd 22,5.
Såssnipa.
12 assietter.
Sockerskål.

Antal besök: 4 478