PELARBORD, intarsia i form av solfjäder, 1800-tal.

16290. PELARBORD, intarsia i form av solfjäder, 1800-tal.

Brännmärkt med Karl XIV Johans ägarstämpel (se s. 399, Torsten Sylvén, Mästarnas möbler, 1996). Längd 91, bredd 57, höjd 75 cm.

Slitage smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage smärre skador.

Antal besök: 1 096