162845. FÅTÖLJER, ett par, Art Deco, möjligen Otto Schulz, Boet, 1920/30-tal.
Höjd: ca 85 cm.
Slitage, märken, repor. Ena ryggen med två hål (se bild). Smärre stötskador. Klädsel med omfattande slitage och skador. Ena fåtöljen saknar en knapp i ryggen.
Höjd: ca 85 cm.