HANDBREVVÅG, mässing, Frans Svanström samt VIKTSATS, 7 delar, mässing, 1800-tal.

162681. HANDBREVVÅG, mässing, Frans Svanström samt VIKTSATS, 7 delar, mässing, 1800-tal.

Handbrevvåg, päronformad, mässingsvisare visar ort med portouppgifter. Klämma att hänga brev i. Längd ca 12 cm.
Viktsats, höjd ca 4,5 cm.

Slitage. Klämma saknas på våg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Viktsats, höjd ca 4,5 cm.

Antal besök: 1 043