162615. MATSALSGRUPP, 5 delar, barockstil, 1900-talets första hälft.
Ek.
Bord, rektangulär skiva, reliefdekor på underredet. Längd 125, bredd 80, höjd 72 cm. 2 st iläggsskivor.
Stolar, 4 st, klädsel i rött plysch.
Bruksslitage, ett ben på en stol trasigt.