BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.

162532. BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.

Rödmålat, dekorerat med blomster. Oval skiva på kopplat underrede. Längd 178, bredd 125, höjd 76 cm.

Slitage, renoverat, träpluggar att låsa skivan saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 658